Wysokie standardy higieniczne są niezbędne w produkcji żywności i coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Pojawienie się nowego wirusa przeniosło temat higieny na nowy poziom. Dzieje się tak, ponieważ wirus SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19, może przetrwać w powietrzu w postaci aerozolu przez kilka godzin (np. po wykrztuszeniu).

Dzięki nieustannym pracom badawczo – rozwojowym realizowanym przez producenta oraz zastosowanej zaawansowanej technologii nadziewarki próżniowe Handtmann z serii VF 800 sprostają aktualnemu wyzwaniu. Oferują nie tylko innowacyjną, higieniczną konstrukcję i automatyczne programy mycia, ale także opcjonalny, zintegrowany moduł dezynfekujący lamp UVC do wyjaławiania otaczającego powietrza. Oprócz bakterii, drożdży i zarodników skutecznie dezaktywuje w szczególności wirusy wrażliwe na promieniowanie UV (np. grypa, korona) w otaczającym powietrzu.
Firma Handtmann, jako jedyny producent nadziewarek na rynku spożywczym zastosował, tak dalece idącą technologię lamp UVC w swoich maszynach, zapewniając w ten sposób maksimum bezpieczeństwa.

Badania potwierdzają, że ze względu na wysoką wrażliwość aerozoli koronawirusa na promieniowanie UV, dezynfekujące działanie promieniowania lamp UVC może być skutecznym narzędziem zapobiegania poważnym chorobom wirusowym dróg oddechowych, takim jak SARS.
W ten sposób, stosując funkcję lamp UVC w nadziewarkach serii Handtmann VF 800, można w niezawodny sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów i innych zarazków przenoszonych drogą powietrzną oraz pozbyć się konieczności czyszczenia wnętrza maszyny. To innowacyjne rozwiązanie zastosowane w nadziewarkach firmy Handtmann pozwala tej jednej maszynie zwiększyć czystość mikrobiologiczną produkcji jak również zapewnić bezpieczeństwo i higienę pracy. Doposażając nadziewarkę serii VF 800 w lampy UVC mamy kompletne urządzenie zapewniające naszej produkcji optymalne warunki higieniczne.

Cykl chłodzenia i oczyszczania nadziewarek próżniowych VF 800: zasysane powietrze jest kierowane do zintegrowanego modułu dezynfekującego lamp UVC, gdzie wirusy i zarazki przenoszone drogą powietrzną (np. listeria lub zarodniki z komór dojrzewających) są skutecznie dezaktywowane. Wyjaławianie metodą lamp UVC stanowi dodatkowy i bardzo skuteczny środek bezpieczeństwa w procesie produkcyjnym.

Moduł dezynfekujący lamp UVC jest jednym z opatentowanych rozwiązań w nadziewarkach próżniowych Handtmann VF 800. Jednostka lamp UVC może być wbudowana jako opcja lub zabudowana w terminie późniejszym. Oprócz niezawodnej eliminacji drobnoustrojów przenoszonych w powietrzu, standardowo wbudowane programy myjące do mycia systemu i napełniania gorącą wodą w zakresie pasteryzacji do 90 ° C, również przyczyniają się do optymalnych warunków higienicznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ