Ochrona środowiska i mniejsza emisja gazów cieplarnianych dzięki rozwiązaniom przy użyciu klipsów Poly-Clip, to możliwe?

Tak, najnowsze badania niemieckiego Instytutu Fraunhofera- Instytutu Technologii Środowiska, Bezpieczeństwa i Energii UMSICHT na temat obliczania śladu węglowego różnych rozwiązań opakowaniowych, wyraźnie wskazują na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Wyniki wspomnianego Instytutu pokazują przyjazne dla klimatu zalety zamykania produktu w osłonce z  klipsem w porównaniu z różnymi rodzajami opakowań takimi jak:  tacki,  opakowania termoformowane czy wtryskowo formowanymi kubkami. Oczywiście chodzi tu również o mniejszą ilość odpadów, a także niższe koszty opakowania. Przy stosowaniu opakowań zamykanych klipsem określenie „minimalistyczne opakowanie” jest więcej niż właściwe. W ten sposób mniej może oznaczać więcej.

W jaki sposób przeprowadzać analizę porównawczą podejmując decyzję o wyborze dostawcy klipsów?

A ile Państwa zdaniem kosztuje bezpieczeństwo? Czy droższy o kilka czy nawet kilkanaście procent klips tak znacząco wpływa na koszt produktu gotowego? Dla przykładu, szacunkowy udział klipsa i pętelki w koszcie wyprodukowania 1 kg parzonej kiełbasy wynosi około 1%. Ten niewielki koszt utrzymuje całą wartość produktu gotowego. 1% kosztu wytworzenia zapewnia Państwu 100% bezpieczeństwa. Jeśli klips zawiedzie, producent traci cały produkt. Oczywiście najwyższa jakość kosztuje.

Co wyróżnia klipsy z oferty firmy Promatec na tle konkurencji?

Tylko oryginalne klipsy Poly-Clip System są pokryte bezpieczną powłoką Safe Coat, która gwarantuje maksymalną higienę i bezpieczeństwo oraz wyklucza możliwość zanieczyszczenia produktu gotowego.
Klipsy konkurencji pokryte są najczęściej olejem lub smarem. Tylko opatentowana powłoka klipsów PCS gwarantuje czystość produktu. Wszystkie klipsy są produkowane z najwyższej jakości aluminium o stałych parametrach i pozwalają na optymalne zamknięcie produktu.

Posiadamy szeroką ofertę klipsów R-ID, są to klipsy do maszyn najnowszej generacji. Szpule klipsów wyposażone są w mikro chipy, które zapewniają komunikację maszyny ze szpulami. Uniemożliwia to użycie niewłaściwych klipsów oraz uszkodzenie maszyny. Klipsy te po zamknięciu mają unikalny zaokrąglony kształt elipsoidy, co gwarantuje stały nacisk na osłonkę ze wszystkich stron klipsa. Zapewnia to jeszcze bardziej szczelne zamknięcie osłonki, co w konsekwencji wydłuża termin przydatności produktu gotowego. Ten zaokrąglony kształt klipsa jest łatwiejszy do zamknięcia i wpływa na mniejsze zużycie klipsownicy. Generuje to oszczędności w zakresie części zamiennych oraz eliminuje przestoje do minimum.  

Oferta Promatec sp. z o.o, wyłącznego dystrybutora na terenie Polski firmy Poly-Clip System, to nie tylko oryginalne klipsy i pętelki. Poly-Clip System to przede wszystkim szeroki wybór klipsownic. Oferujemy profesjonalny serwis, który łącznie z powyższą ofertą zapewnia naszym Klientom gwarancję bezpieczeństwa produkcji oraz bezawaryjność, co przekłada się na jakość i ciągłość produkcji.
W czasie zagrożenia epidemiologicznego firma Poly-Clip System podjęła szereg działań zapewniających bezpieczeństwo dostaw klipsów, pętelek, części zamiennych i maszyn. Zwiększono również stany magazynowe aluminium, co pozwoliło uniezależnić się od dostaw surowca z Chin. Zachowane są wszelkie środki ostrożności przy produkcji i wysyłkach zagranicznych.
Firma Poly-Clip System  i Promatec sp z o.o.  gwarantuje Państwu 100% bezpieczeństwo oferowanych produktów. Posiadamy największy wybór klipsów
i pętelek, najwyższą jakość, szybką dostępność oraz wykwalifikowaną obsługę serwisową.

Pętelki – dlaczego warto stosować oryginalne?

Pętelka, podobnie jak klips, utrzymuje całą wartość produktu gotowego, dlatego ważne jest, aby była najwyższej jakości. W ofercie firmy Poly-Clip dostępne są nie tylko podstawowe pętelki dwużyłowe, ale również trzy i cztero-żyłowe przeznaczone do bardzo ciężkich produktów, przekraczających często wagę nawet 20 kg. Powtarzalność oraz jakość mocowania pętelki na gilzie zapewnia ciągłość pracy. W przypadku produktów konkurencyjnych zdarza się, że pętelki plączą się i zrywają, lub też są zbyt mocno przytwierdzone do gilzy i maszyna nie może ich zaaplikować.

Pętelki PCS posiadają system bezpieczeństwa SAFE-SEAL. Składa się on ze specjalnie opracowanego materiału pętelek, węzła bezpieczeństwa Poly-clip i spójnej procedury zapewnienia jakości. Podczas klipsowania pętelki są płynnie uwalniane z taśmy transportowej i można je łatwo umieścić na zaklipsowanym produkcie. Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do naturalnych pętelek potocznie zwanych szarymi. W ofercie Poly-CLip pętelki dostępne są w wielu różnych kolorach, również dwu i trzy kolorowe, każdy splot może mieć inną barwę. Dzięki szerokiej gamie kombinacji kolorystycznych można identyfikować produkt za pomocą różnych kolorów pętelek, jednocześnie pozwala to wyróżnić produkt na rynku.                   

Pragnę dodać, że oryginalne pętelki Poly-Clip dostępne są w różnych długościach co pozwala naszym klientom zoptymalizować procesy produkcyjne. Nawet jeśli cena takiej pętelki jest wyższa, to przekłada się  ona na oszczędność i bezpieczeństwo w całkowitym koszcie produkcji.

Twoja pętelka może być tak indywidualna jak Twój produkt. Oferujemy tylko oryginalne produkty gwarantujące bezpieczeństwo produkcji.CZYTAJ RÓWNIEŻ

Strona główna
21 stycznia 2021
Strona główna
23 grudnia 2020