Nowości maszynowe

Strona główna
3 września 2020

Innowacyjna technologia lamp UVC odpowiedzią na ryzyka zakażenia wirusem Sars-Cov-2

Promatec wprowadza do swojej oferty opatentowane rozwiązanie firmy Handtmann-lidera maszyn do przetwórstwa spożywczego. Nowe nadziewarki wyposażone są w moduł lamp UVC dezynfekujący powietrze wokół maszyny.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
4 maja 2020

Nowa jakość nastrzyku i masowania marki Günther

Rozmowa z Markiem Dudkiem, szefem serwisu marki Günther

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
13 listopada 2019

Technologia porcjowania dla przemysłu piekarniczo/cukierniczego - małe i średnie przedsiębiorstwa

Rozmowa z Pawłem Marczakowskim, Dyrektorem Działu Sprzedaży Maszyn

Wiemy już, że Handtmann to światowej sławy producent systemów do napełniania i porcjowania produktów piekarniczo-cukierniczych. Wysoka technologia kojarzona jest zwykle z dużymi przedsiębiorstwami, jak i czym możemy zachęcić mniejsze zakłady produkcyjne do jej stosowania?

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
11 września 2019

Dział Realizacji Projektów DRP

Rozmowa z Andrzejem Klonowskim, Kierownikiem Działu Realizacji Projektów

Co to jest dział DRP?

Dział Realizacji Projektów, w skrócie „DRP”, jest to dział w strukturach handlowych DSM (Dział Sprzedaży Maszyn), odpowiedzialny za koordynację i prowadzenie pokazów i uruchomień urządzeń z naszej oferty. Jest to także ostatni etap sprzedaży, jakim jest oddanie do eksploatacji zakupionego sprzętu.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
5 czerwca 2019

IFFA 2019 - nowości na stoiskach maszynowych

Tegoroczna IFFA przeszła już do historii…

Promar, oprócz firmowego stoiska w nowym pawilonie 12, spotykał się z klientami na wszystkich stoiskach swoich maszynowych partnerów. W sumie obecni byliśmy na 12 stoiskach, gdzie odbyliśmy dziesiątki rozmów i prezentacji nowości jako wyłączny przedstawiciel do obsługi klientów z Polski.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
21 maja 2019

Nastrzykiwarki i masownice Günther

Rozmowa z Robertem Caplewskim - Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży w Dziale Sprzedaży Maszyn

Günther jest firmą o prawie 40 letniej tradycji. Co możemy znaleźć w ich asortymencie?

Günther specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie nastrzykiwarek i masownic. Oferuje szeroką gamę nastrzykiwarek, począwszy od małych 1-igłowych do ręcznego nastrzyku, poprzez serwomotorowe jednogłowicowe nastrzykiwarki do mięs w wykonaniu do 354 igieł aż po dwugłowicowe rozwiązania Tandem i Duo nawet z aż 882 igłami.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
4 marca 2019

Maszyny i przystawki Handtmann do produktów formowanych z mięsa mielonego

Rozmowa z Mariuszem Szczepaniakiem, Specjalistą ds. Wdrożeń Handtmann.

Stale rosnące tempo życia, skłania wiele osób do korzystania z dań gotowych na co dzień. Ale też od święta, szykując się do letniego grilla z przyjaciółmi coraz chętniej sięgamy po wyroby gotowe.

Grillowanie to podobno sport narodowy Polaków. Coraz częściej na tym weekendowym grillu, obok tradycyjnej kiełbasy i karkówki pojawiają się wyroby z mięsa mielonego. Jest to w dużej mierze zasługa ludzi młodych, którzy są otwarci na nietypowe smaki świata, szukają innowacji i inspiracji przy okazji grillowania. A mięso mielone, odpowiednio doprawione i uformowane, stanowi nawiązanie do tradycji grillowych kuchni amerykańskiej lub bałkańskiej.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
4 lutego 2019

Günther - nowa marka nastrzykiwarek w portfolio Promar

Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Miło nam poinformować, że oferta maszynowa Promar wzbogaciła się o wiedzę i zaawansowanie technologiczne nowego partnera – niemieckiej firmy Günther Maschinenbau GmbH.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
2 stycznia 2019

Analizatory składu mięsa Tomra

Rozmowa z Tomaszem Bieleckim, Dyrektorem Działu Rozwoju Biznesu w Promar

W październiku tego roku Promar rozpoczął współpracę z norweską firma Tomra.

- Tomra jest firmą o ponad 40 letniej historii. Jej misja: „tworzenie rozwiązań do optymalnej gospodarki zasobami z wykorzystaniem czujników i technologii analizy ich sygnałów” w pełni oddaje skandynawskie podejście do zrównoważonego i odpowiedzialnego korzystania z tego co nas otacza.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
5 grudnia 2018

Dział Projektowy Promaru - więcej niż standard

Rozmowa z Krzysztofem Lewandowskim, projektantem maszyn w Promar

Promar od prawie 30 lat sprzedaje maszyny do produkcji żywności. Pierwotnie do przetwórstwa mięsnego, ale od dłuższego czasu sięga do niemal każdej dziedziny przemysłu spożywczego i nie tylko.

- Na dzień dzisiejszy obsługujemy około 500 zakładów produkcyjnych. Są to zakłady przetwarzające mięso – i tych jest najwięcej – ale również zakłady mleczarskie, piekarnie, zakłady przetwórstwa rybnego, producentów warzyw mrożonych, szeroko rozumianej wygodnej żywności czy dań gotowych. Oferujemy pojedyncze maszyny lub projektujemy i realizujemy linie produkcyjne wszędzie tam, gdzie produkcję należy unowocześnić, usprawnić lub uruchomić nową.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
10 października 2018

Centrum Serwisowe Promar, czyli serwis przyszłości

W Promar zawsze staramy się być o krok przed konkurencją i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Najlepszym dowodem nasze Centrum Serwisowe.

CZYTAJ DALEJ
Nowości maszynowe
30 sierpnia 2018

Poszerzamy ofertę o maszyny dla piekarnictwa

W Promar stawiamy na dynamiczny rozwój i stopniowe rozszerzanie oferty na kolejne segmenty branży spożywczej. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Handtmann, światowej sławy producentem urządzeń do nadziewania i porcjowania. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom branży piekarniczej.
CZYTAJ DALEJ