Dziś przybliżymy zaprezentowaną na tegorocznych targach Anuga Food Tec nową odsłonę klipsownicy FCA 80 Serii Green. Klipsownica FCA 80 od lat jest jedną z najczęściej wybieranych przez naszych klientów maszyn. Solidna maszyna, która jest łatwa w obsłudze oraz oferuje maksymalną elastyczność. Automatyczna klipsownica FCA 80 zamyka osłonki kolagenowe do 80 mm, fibrusowe do 100 mm i plastikowe do 160 mm (w zależności od grubości materiału). Automatyczna maszyna klipsująca jest połączona mechanicznie i elektrycznie z nadziewarką. Porcje są podawane z dokładnością do grama i zamykane klipsem jako pojedyncze porcje lub łańcuchy. Przejrzysty panel sterowania sprawia, że obsługa jest łatwa i intuicyjna. Przeładowanie osłonki jest proste i wygodne, bez konieczności odchylania głowicy klipsującej. Wszystkie te cechy sprawiają, że nasze produkowane w Niemczech klipsownice od lat cieszą się zaufaniem naszych klientów.

Teraz model FCA 80 zyskał nową, bardziej ekologiczną i energooszczędną odsłonę.


Obok higieny, wydajności, opłacalności i atrakcyjnej estetyki, zrównoważony rozwój stał się kluczowym kryterium przy wyborze odpowiedniego opakowania do żywności. Rozwiązania oparte na opakowaniach clip-pak firmy Poly-clip System, dostosowane do produktów płynnych, pastowatych i o wysokiej lepkości, mogą w pełni wykorzystać swoje mocne strony: w porównaniu z konwencjonalnymi opakowaniami, takimi jak puszki lub plastikowe tacki, są równie niezawodne, a jednocześnie zajmują bardzo mało miejsca i pozostawiają bardzo mało odpadów opakowaniowych. Badanie UMSICHT przeprowadzone w 2019 r. przez Instytut Fraunhofera potwierdza pozytywne aspekty środowiskowe. Według badania, rozwiązania z zamknięciem klipsowym do pakowania kiełbas generują do 81% mniej emisji gazów cieplarnianych niż opakowania termoformowane i 64% mniej niż opakowania formowane wtryskowo. Wraz z przekształceniem rodziny produktów FCA w "Zieloną Serię", Poly-clip System wspiera również swoich klientów, dostarczając klipsownice, które są szczególnie energooszczędne i przyczyniają się do większej ochrony zasobów poprzez mniejsze zużycie energii - pomagając w ten sposób w skutecznym zmniejszeniu śladu CO2 swoich klientów.

Podobnie jak inne modele z portfolio Poly-clip System, ta w pełni automatyczna, energooszczędna maszyna FCA 80 z nowej "Zielonej Serii" może być wyposażona w nową szpulę jumbo dla bardziej zrównoważonego wykorzystania materiałów eksploatacyjnych. Dzięki nawet o 50 procent większej liczbie klipsów na jednej szpuli, wymaganych jest mniej zmian. Zapewnia to bardziej wydajne procesy, mniej przestojów maszyny - i ostatecznie mniejszą produkcję odpadów.

 

 

 

 

 

 

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ